Chalet Eden

Classificació de l’allotjament: 4

Selecciona les dates per veure els preus

Opinions

9,4 sobre 10,
Excepcional

Serveis populars

  • Esmorzar inclòs
  • Wifi gratuïta
  • Restaurant
  • Aire condicionat
  • Serveis per als negocis
  • Bar
El preu actual és de 204 €
taxes i impostos inclosos
6 de set. - 7 de set.

Opcions d’habitació

Habitació doble estàndard

8,0 sobre 10
Molt bo
(1 opinió)
  • 18 metres quadrats
  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 2
  • 1 llit de matrimoni gran
  • Wifi gratuïta

Suite

  • 35 metres quadrats
  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 4
  • 1 llit de matrimoni gran
  • Wifi gratuïta

Suite júnior

10,0 sobre 10
Excepcional
(1 opinió)
  • 33 metres quadrats
  • Capacitat per a 3
  • 1 llit doble
  • Wifi gratuïta

Habitació individual estàndard, 1 llit individual gran

  • 12 metres quadrats
  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 1
  • 1 llit individual gran
  • Wifi gratuïta

Suite Deluxe (King)

  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 4
  • 1 llit de matrimoni gran
  • Wifi gratuïta
Mod logo
Inicia la sessió per veure els descomptes i els avantatges aplicables. Com més aventures, més recompenses!

Informació sobre el barri

Chalet Eden és a La Thuile, a la muntanya. Santuari de Notre Dame de Guerison i Castell de La Mothe són alguns dels punts d'interès de la regió; també en pots admirar la bellesa natural a Reserva Natural del Marais i Llac Arpy. També val la pena visitar Totem Adventure i Centre Esportiu Forum Courmayeur. Gaudeix de les possibilitats d'aquesta destinació i practica activitats com ara les rutes de senderisme o ciclisme i l'escalada. Consultar la guia de viatge a La Thuile
Mapa
Localita Villaret 74, La Thuile, AO, 11016

Què hi ha als voltants

  • Paisatge de muntanya nevada amb un sol brillant, un edifici cobert de neu i una tanca.
    La Rosière – Espace San Bernardo Estació d'Esquí
    1 minuts a peu - 0.0 km
  • Una muntanya plena de neu, amb telefèrics i un cel blau clar.
    Àrea d'Esquí de La Thuile
    11 minuts a peu - 1.0 km
  • Telefèric Les Suches
    11 minuts a peu - 1.0 km
  • Casa Museu Berton
    14 minuts a peu - 1.2 km
  • Telecadira Bosco Express
    15 minuts a peu - 1.3 km

Com moure’s per la zona

  • Estació de Morgex: 23 min en cotxe
  • Torí (TRN-Aeroport de Torino-Caselle): a 113 min en cotxe

Restaurants

  • Pizzeria La Macina
    24 minuts en cotxe
  • La Remisa
    20 minuts en cotxe
  • La Cage Aux Folles
    15 minuts a peu
  • Mario Il Pasticcere
    19 minuts en cotxe
  • L'Angolo di Mel pizza
    20 minuts en cotxe

Sobre aquest allotjament

Chalet Eden

  • Hotel de 4 estrelles d'estil boutique a la muntanya
  • Has pensat a allotjar-te a Chalet Eden? Aprofita que ofereix un esmorzar d'estil bufet gratuït, una terrassa i un jardí. Si t'agraden l'esquí i el surf de neu, no ho dubtis i fes una reserva en aquest hotel, que ofereix accés directe a les pistes d'esquí, servei gratuït de connexió amb les pistes d'esquí i forfets d'esquí. Per descansar i relaxar-te, visita la sauna. El restaurant de les instal·lacions, RISTORANTE DI MONTAGNA, ofereix dinars i sopars. Gaudeix d'activitats a les instal·lacions com ara el ciclisme de muntanya, les raquetes de neu i l'escalada en roca. No perdis la connexió gràcies a la wifi gratuïta a l'habitació. A més, els clients tenen una bugaderia i un bar a la seva disposició.
  • També trobaràs avantatges com ara els següents:
    • Bicicletes de lloguer, servei de connexió d'anada i tornada amb l'aeroport (de pagament) i magatzem d'equipatge
    • Sala de banquets, servei de consergeria i ascensor
    • Sales de reunions, allotjament lliure de fum i equipament esportiu per a la neu
  • Característiques de l'habitació
  • A Chalet Eden, totes les habitacions ofereixen comoditats com ara aire condicionat i barnussos. També s'inclouen serveis i instal·lacions com wifi gratuïta i caixes fortes.
  • Entre els serveis i les instal·lacions extres, s'inclou el següent:
    • Banys que ofereixen bidets i banyeres o dutxes
    • Televisors de pantalla plana amb canals digitals
    • Bullidores elèctriques, servei de neteja diari i escriptoris

Allotjaments similars

Serveis de l’allotjament

Internet

  • Disponible a totes les habitacions: wifi gratuïta
  • Disponible en algunes zones comunes: wifi gratuïta

Aparcament i opcions de transport

  • Aparcament no disponible a les instal·lacions
  • Servei de transport a l'aeroport (anada i tornada) (recàrrec)
  • Servei de transport a les pistes d'esquí gratuït

Menjar i beguda

  • Esmorzar d'estil bufet gratuït disponible cada dia de 07:30 a 10:00
  • Bar o cafeteria
  • Un bar
  • Un restaurant

Restaurants a les instal·lacions

  • RISTORANTE DI MONTAGNA

Activitats

  • Accés directe a pistes d'esquí
  • Ciclisme de muntanya
  • Circuit de cordes
  • Equipament esportiu per a la neu
  • Escalada en roca
  • Forfets d'esquí
  • Guardaesquís
  • Lloguer de bicicletes
  • Presentacions de vins
  • Raquetes de neu
  • Rutes de senderisme o ciclisme
  • Sala per al tast de vins
  • Sauna

Per a famílies

  • Bar o cafeteria
  • Bugaderia

Comoditats

  • Bugaderia
  • Caixa forta a la recepció
  • Magatzem d'equipatge
  • Servei de recepció durant un horari limitat

Serveis per als clients

  • Atenció multilingüe
  • Paquets romàntics i per a propostes de matrimoni
  • Servei de neteja (diari)
  • Serveis de consergeria

Serveis empresarials

  • Centre de negocis
  • Sala de reunions

Exterior

  • A la muntanya
  • Jardí
  • Terrassa

Accessibilitat

  • Si tens cap sol·licitud relacionada amb necessitats específiques d'accessibilitat, contacta amb l'allotjament mitjançant la informació inclosa a la confirmació de la reserva.
  • Accés en cadira de rodes (pot tenir limitacions)
  • Ascensor

Més serveis

  • 3 plantes
  • No es permet fumar
  • Sala de banquets

Serveis de l’habitació

Bany

  • Articles de tocador gratuïts
  • Assecador de cabells
  • Bany privat
  • Banyera o dutxa
  • Barnussos
  • Bidet
  • Tovalloles

Entreteniment

  • Pel·lícules de pagament
  • Televisor de pantalla plana amb canals digitals

Menjar i beguda

  • Bullidora elèctrica
  • Minibar
  • Servei d'habitacions limitat

Altres

  • Aire condicionat (control de la temperatura)
  • Caixa forta
  • Escriptori
  • Telèfon

Polítiques

Entrada

Hora d'inici del registre d'entrada: 15:00. Hora de finalització del registre d'entrada: 22:00.
L'entrada més tard de l'horari establert està subjecta a disponibilitat.
Per fer el registre d'entrada més tard de l'horari habitual, entre les 22:30 i les 06:30, s'ha d'abonar un càrrec.
Edat mínima per fer el registre d'entrada: 18 anys.

Sortida

Hora límit per al registre de sortida: 11:00.
La sortida després de l'horari establert està subjecta a disponibilitat.
Es cobrarà un càrrec per fer el registre de sortida més tard de l'horari establert.

Instruccions especials d’entrada

L'horari de la recepció és el següent: 08:00-23:00, cada dia
La recepció compta amb personal durant un horari limitat
Si tens previst arribar més tard de les 22:00, contacta amb l'allotjament amb antelació mitjançant la informació que trobaràs a la confirmació de la reserva
La informació proporcionada per l'allotjament pot estar traduïda mitjançant eines de traducció automatitzada

Mètodes d’accés

Recepció (horari limitat)

Animals de companyia

No s'admeten animals de companyia (però sí animals de servei, sense cap càrrec addicional)

Nens i llits addicionals

En aquest allotjament s'admeten nens
Hi ha llits addicionals disponibles per un càrrec addicional de 70.0 EUR per dia
Hi ha bressols disponibles per 40.0 EUR per nit.

Formes de pagament de l’allotjament

Informació important

Taxes

Els següents càrrecs es paguen a l'allotjament i poden incloure els impostos aplicables:

  • Aquest allotjament cobra un impost municipal. L'import varia segons la temporada i és possible que no s'apliqui en certes èpoques de l'any. Es poden aplicar altres exempcions o reduccions. Per a més informació, contacta amb l'allotjament mitjançant la informació inclosa a la confirmació de la reserva.
  • Taxa municipal: del 1 de desembre al 30 de abril, 2.50 EUR per persona i per nit, fins a 7 nits. Aquesta taxa no s'aplica als menors de 15 anys.
  • Taxa municipal: del 1 de maig al 15 de juny, 1.25 EUR per persona i per nit, fins a 7 nits. Aquesta taxa no s'aplica als menors de 15 anys.
  • Taxa municipal: del 16 de juny al 30 de setembre, 2.50 EUR per persona i per nit, fins a 7 nits com a màxim. Aquesta taxa no s'aplica als menors de 15 anys.
  • Taxa municipal: del 1 de octubre al 30 de novembre, 1.25 EUR per persona i per nit, fins a 7 nits com a màxim. Aquesta taxa no s'aplica als menors de 15 anys.

Hem inclòs tots els càrrecs que ens ha proporcionat l'allotjament.

Extres opcionals

  • Per fer el registre d'entrada més tard de l'horari habitual, entre les 22:30 i les 06:30, s'ha d'abonar un càrrec.
  • Es pot fer el registre de sortida més tard de l'horari establert si es paga un càrrec (subjecte a disponibilitat).
  • Càrrec per l'ús del bressol: 40.0 EUR per nit.
  • Càrrec pel llit addicional: 70.0 EUR per dia.

És possible que la llista anterior no sigui exhaustiva o que els impostos no hi estiguin inclosos. Els imports poden variar.

Informació indispensable

Aquest allotjament està gestionat per un amfitrió professional, de manera que el seu oferiment va lligat a la seva professió, empresa o activitat comercial.
En funció de la política de l'allotjament, pot aplicar-se un recàrrec per persona addicional.
En fer el registre d'entrada, és possible que calgui presentar un document d'identitat oficial amb fotografia i una targeta de crèdit o dèbit, o bé abonar un dipòsit en efectiu, per cobrir qualsevol despesa imprevista.
Les sol·licituds especials no es poden garantir i estan subjectes a disponibilitat en arribar; poden aplicar-se recàrrecs.
Aquest allotjament accepta targetes de crèdit i efectiu.
Es poden fer transaccions sense efectiu.
Aquest allotjament disposa d'elements de seguretat com ara un extintor i un detector de fum
Si cancel·les la teva reserva, estaràs subjecte a la política de cancel·lació de l’amfitrió. D’acord amb la normativa de la UE relacionada amb els drets dels consumidors, els serveis de reserva d’allotjament no estan subjectes al dret de desistiment.

Informació addicional

Tots els clients, menors inclosos, han de ser presents en fer l'entrada i mostrar un document d'identitat o un passaport oficial vàlid i amb fotografia
D'acord amb la normativa del país, aquest allotjament no accepta pagaments en efectiu d'imports superiors a 5000 EUR; per a més informació, contacta amb l'allotjament mitjançant la informació que trobaràs a la confirmació de la reserva
Només els clients registrats a l'allotjament poden accedir a les habitacions

Classificació de l’allotjament

The local rating authority és l'organisme encarregat d'emetre la classificació d'estrelles oficial d'aquest allotjament.

Preguntes freqüents

Chalet Eden accepta animals de companyia?

No, només s'admeten animals de servei a l'allotjament.

Quant costa allotjar-se a Chalet Eden?

Amb data 25 d’ag. de 2026, els preus que s’han trobat per a una estada d’una nit per a dos adults a Chalet Eden el dia 6 de set. de 2026 són d'almenys 204 €, amb taxes i impostos inclosos. Aquest import es basa en el preu per nit més baix que s’ha trobat en les últimes 24 hores per a estades durant els propers 30 dies. Els preus poden canviar. Tria les dates que vulguis per veure preus més precisos.

Quant costa aparcar a Chalet Eden?

En aquest hotel no s'ofereix aparcament.

A quina hora es fa el registre d'entrada a Chalet Eden?

Hora d'inici del registre d'entrada: 15:00. Hora de finalització del registre d'entrada: 22:00. Si s'abona un càrrec, es pot fer l'entrada més tard de l'horari habitual (22:30-06:30).

A quina hora es fa el registre de sortida a Chalet Eden?

Registre de sortida: 11:00. És possible fer una sortida tardana per una taxa (servei subjecte a disponibilitat).

Chalet Eden ofereix un servei de connexió amb l'aeroport?

Sí, hi ha un servei de connexió amb l'aeroport.

On es troba Chalet Eden?

Aquest hotel amb accés directe a les pistes d'esquí és a La Thuile i es troba a la muntanya. Queda a menys de 15 min a peu de Telefèric Les Suches, Àrea d'Esquí de La Thuile i La Rosière – Espace San Bernardo Estació d'Esquí. Telecadira Bosco Express i Casa Museu Berton també són a menys de 15 min.