Baviera Hotel

Classificació de l’allotjament: 3

Selecciona les dates per veure els preus

Opinions

9,0 sobre 10,
Fantàstic

Serveis populars

  • Piscina
  • Banyera d'hidromassatge
  • Spa
  • S'admeten animals
  • Wifi gratuïta
  • Restaurant

Opcions d’habitació

Filtres disponibles per a les habitacions
Es mostren 5 de 5 habitacions

Habitació doble, balcó

  • 25 metres quadrats
  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 2
  • 2 llits individuals
  • Wifi gratuïta

Habitació individual, balcó

  • 15 metres quadrats
  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 1
  • 1 llit doble
  • Wifi gratuïta

Habitació

  • Capacitat per a 4
  • Wifi gratuïta

Habitació

  • Capacitat per a 6
  • Wifi gratuïta

Habitació

  • 25 metres quadrats
  • Capacitat per a 3
  • 2 llits individuals
  • Wifi gratuïta
Mod logo
Inicia la sessió per veure els descomptes i els avantatges aplicables. Com més aventures, més recompenses!

Informació sobre el barri

Baviera Hotel està situat a Capdepera i gaudeix de connexió amb un centre comercial. A més de veure punts de referència com ara Castell de Capdepera i Ermita de Betlem, pots fer que les teves vacances siguin més actives i visitar Port de Cala Ratjada i Camp de golf Capdepera Golf. Platja de Son Moll i Cala Gat són altres dos llocs recomanats per visitar. Consultar la guia de viatge a Cala Ratjada
Mapa
Carrer Xuclamel, 22, 22 TRASLADOS, Capdepera, Balearic Islands, 07590

Què hi ha als voltants

  • Una platja amb onades, un edifici i una palmera.
    Platja de Son Moll
    6 minuts a peu - 0.6 km
  • Paisatge costaner amb aigües turqueses cristal·lines, una platja sorrenca, penya-segats rocosos i un edifici blanc amb entrada de pedra.
    Cala Gat
    14 minuts a peu - 1.2 km
  • Platja de Na Ferradura
    2 minuts a peu - 0.2 km
  • Port de Cala Ratjada
    6 minuts a peu - 0.6 km
  • Cala Agulla
    19 minuts a peu - 1.6 km

Com moure’s per la zona

  • Estació de tren de Manacor: 27 min en cotxe
  • Palma de Mallorca (PMI): a 68 min en cotxe

Restaurants

  • Cafeteria Cala Rajada
    8 minuts a peu
  • ROKA
    10 minuts en cotxe
  • Cucum Beach House
    6 minuts a peu
  • Bar Los Amigos
    6 minuts a peu
  • Dolce Vita
    4 minuts a peu

Sobre aquest allotjament

Baviera Hotel

  • Hotel amb Platja de Son Moll a prop
  • Baviera Hotel, amb Port de Cala Ratjada i Cala Gat a poca distància, ofereix un bar al costat de la piscina, una terrassa i botigues a les instal·lacions. Regala't un massatge de teixits profunds a l'spa de les instal·lacions. El restaurant de les instal·lacions ofereix dinars i sopars. Podràs connectar-te a Internet gràcies a la wifi gratuïta a l'habitació. A més, tindràs un jardí i una biblioteca a la teva disposició.
  • També trobaràs avantatges com ara els següents:
    • Piscina a la terrassa superior amb gandules i para-sols de piscina
    • Esmorzar preparat al moment (de pagament), servei de connexió d'anada i tornada amb l'aeroport (de pagament) i una piscina a l'aire lliure
    • Caixa forta a la recepció, màquina expenedora i televisió al vestíbul
    • Servei de consergeria, assistència turística i per a la compra d'entrades i magatzem d'equipatge
  • Característiques de l'habitació
  • Les 56 habitacions, moblades individualment, presenten comoditats com ara caixes fortes amb espai per a portàtils i espais de treball aptes per a portàtils, així com altres avantatges, per exemple, aire condicionat i barnussos.
  • Entre els serveis i les instal·lacions addicionals, s'inclou el següent:
    • Banys que ofereixen dutxes i articles de tocador gratuïts
    • Televisors de pantalla plana de 32 polzades amb canals per satèl·lit
    • Armaris robers o de rebost, balcons i calefacció

Allotjaments similars

Serveis de l’allotjament

Internet

  • Disponible a totes les habitacions: wifi gratuïta
  • Disponible en algunes zones comunes: wifi gratuïta

Aparcament i opcions de transport

  • Aparcament gratuït fora de les instal·lacions
  • Servei de transport a l'aeroport (anada i tornada) (recàrrec)

Menjar i beguda

  • Bar o cafeteria
  • Un bar
  • Un bar al costat de la piscina
  • Un restaurant

Activitats

  • Biblioteca
  • Compres
  • Gimnàs
  • Piscina a l'aire lliure
  • Piscina a l'aire lliure (accés per a clients)
  • Piscina a la terrassa superior
  • Piscina d'hidromassatge
  • Sauna
  • Spa complet
  • Televisor en espais comuns

Per a famílies

  • Bar o cafeteria
  • Bugaderia
  • Habitacions insonoritzades
  • Piscina a l'aire lliure

Comoditats

  • Bugaderia
  • Caixa forta a la recepció
  • Dispensador d'aigua
  • Magatzem d'equipatge
  • Màquina expenedora
  • Servei de recepció obert les 24 hores

Serveis per als clients

  • Assistència turística o per a la compra d'entrades
  • Atenció multilingüe
  • Servei de bugaderia i rentatge en sec
  • Servei de neteja (diari)
  • Serveis de consergeria

Serveis empresarials

  • Sala d'ordinadors

Exterior

  • A la badia
  • Al passeig
  • Gandules de piscina
  • Gandules de platja
  • Jardí
  • Para-sols de piscina
  • Terrassa

Spa complet

  • Massatges amb pedres calentes
  • Massatges de teixits profunds
  • Massatges esportius
  • Massatges tailandesos
  • Piscina d'hidromassatge
  • Sauna
  • Spa obert cada dia

Accessibilitat

  • Si tens cap sol·licitud relacionada amb necessitats específiques d'accessibilitat, contacta amb l'allotjament mitjançant la informació inclosa a la confirmació de la reserva.
  • Accés en cadira de rodes (pot tenir limitacions)
  • Agafador al costat del vàter
  • Ascensor
  • Bany públic accessible en cadira de rodes
  • Cadires de rodes a les instal·lacions
  • Camí cap a l'ascensor accessible en cadira de rodes
  • Camí per arribar a l'entrada ben il·luminat
  • Camí per arribar a l’entrada sense escales
  • Capçal de dutxa amb alçada ajustable
  • Capçal de dutxa de mà
  • Gimnàs accessible en cadira de rodes
  • Lounge accessible en cadira de rodes
  • Mànecs de porta de palanca
  • Piscina accessible en cadira de rodes
  • Recepció accessible en cadira de rodes
  • Restaurant accessible en cadira de rodes
  • Seient del vàter elevat
  • Seient portàtil per a la dutxa
  • Spa accessible en cadira de rodes
  • Taulell de consergeria accessible en cadira de rodes

Més serveis

  • 1 edifici
  • 5 plantes
  • Any de construcció: 1965
  • Arquitectura d'estil mediterrani
  • Sala d'estar comuna

Serveis de l’habitació

Dormitori

  • Cortines opaques
  • Es proporcionen llençols

Bany

  • Articles de tocador gratuïts
  • Assecador de cabells
  • Bany privat
  • Barnussos
  • Dutxa
  • Paper higiènic
  • Sabó
  • Tovalloles
  • Xampú

Entreteniment

  • Televisor de pantalla plana de 32 polzades amb canals per satèl·lit

Menjar i beguda

  • Ampolla d'aigua gratuïta
  • Minibar gratuït (articles limitats)

Altres

  • Aire condicionat
  • Caixa forta amb espai per a un portàtil
  • Calefacció
  • Decoració exclusiva
  • Escriptori
  • Espai de treball apte per a portàtils
  • Habitacions insonoritzades
  • Mobiliari exclusiu
  • Telèfon

Polítiques

Entrada

Hora d'inici del registre d'entrada: 13:00. Hora de finalització del registre d'entrada: 11:30.
Edat mínima per fer el registre d'entrada: 18 anys.

Sortida

Hora límit per al registre de sortida: migdia.
La sortida després de l'horari establert està subjecta a disponibilitat.
Càrrec per fer el registre de sortida més tard de l'horari establert: 30 EUR.

Instruccions especials d’entrada

El personal de recepció esperarà els clients a l'allotjament
La informació proporcionada per l'allotjament pot estar traduïda mitjançant eines de traducció automatitzada

Mètodes d’accés

Personal de recepció

Animals de companyia

S'admeten animals de companyia per un càrrec addicional: 3 EUR per animal de companyia per nit.
Els animals de servei són benvinguts i no cal abonar cap càrrec
Pes màxim: 5 kg per animal de companyia
S'apliquen restriccions; contacta amb l'allotjament mitjançant el número que trobaràs a la confirmació de la reserva per a més informació

Nens i llits addicionals

En aquest allotjament s'admeten nens
No hi ha bressols disponibles.

Formes de pagament de l’allotjament

Informació important

Taxes

Els següents càrrecs es paguen a l'allotjament i poden incloure els impostos aplicables:

  • Aquest allotjament cobra un impost municipal als majors de 16 anys, que es redueix un 50 % a partir de la vuitena nit. Es poden aplicar altres exempcions i reduccions. Per a més informació, contacta amb l'allotjament mitjançant la informació inclosa a la confirmació de la reserva.
  • Taxa municipal: del 1 de novembre al 30 de abril, 0.55 EUR per persona i per nit, fins a 9 nits, i 0.28 EUR després. Aquesta taxa no s'aplica als menors de 16 anys.
  • Taxa municipal: del 1 de maig al 31 de octubre, 2.20 EUR per persona i per nit, fins a 9 nits, i 1.10 EUR després. Aquesta taxa no s'aplica als menors de 16 anys.

Hem inclòs tots els càrrecs que ens ha proporcionat l'allotjament.

Extres opcionals

  • Càrrec per animals de companyia: 3 EUR per animal de companyia per nit.
  • No és necessari abonar cap taxa en concepte d'animals de servei
  • Càrrec pel registre de sortida més tard de l'horari establert: 30 EUR.

És possible que la llista anterior no sigui exhaustiva o que els impostos no hi estiguin inclosos. Els imports poden variar.

Informació indispensable

Aquest allotjament està gestionat per un amfitrió professional, de manera que el seu oferiment va lligat a la seva professió, empresa o activitat comercial.
En funció de la política de l'allotjament, pot aplicar-se un recàrrec per persona addicional.
En fer el registre d'entrada, és possible que calgui presentar un document d'identitat oficial amb fotografia i una targeta de crèdit o dèbit, o bé abonar un dipòsit en efectiu, per cobrir qualsevol despesa imprevista.
Les sol·licituds especials no es poden garantir i estan subjectes a disponibilitat en arribar; poden aplicar-se recàrrecs.
Aquest allotjament accepta targetes de crèdit; no s'accepten pagaments en efectiu.
Aquest allotjament disposa d'elements de seguretat com ara un detector de monòxid de carboni, un extintor i un detector de fum
Aquest allotjament té espais exteriors, com ara balcons, patis i terrasses, que poden no ser adequats per a nens; si tens cap dubte, et recomanem que et posis en contacte amb l'allotjament abans de l'arribada per confirmar que et puguin assignar una habitació adequada
Tingues en compte que les normes culturals i les polítiques aplicables als clients poden variar segons el país i l'allotjament, que és qui ha facilitat les polítiques que es mostren
Si cancel·les la teva reserva, estaràs subjecte a la política de cancel·lació de l’amfitrió. D’acord amb la normativa de la UE relacionada amb els drets dels consumidors, els serveis de reserva d’allotjament no estan subjectes al dret de desistiment.

Informació addicional

D'acord amb la normativa del país, aquest allotjament no accepta pagaments en efectiu d'imports superiors a 1000 EUR; per a més informació, contacta amb l'allotjament mitjançant la informació que trobaràs a la confirmació de la reserva
Mesos en què la piscina de temporada és oberta: abril-novembre
L'horari de la piscina és el següent: 07:30-20:00.
Cal reservar els serveis de massatge amb antelació; abans d'arribar, contacta amb l'allotjament mitjançant la informació que trobaràs a la confirmació de la reserva
Es prohibeix l'entrada a l'spa als menors de 18 anys sense la supervisió d'un adult
Aquest allotjament dona la benvinguda a clients de totes les orientacions sexuals i identitats de gènere (LGBTQ+-friendly)

Preguntes freqüents

Baviera Hotel té piscina?

Sí, aquest allotjament té una piscina a l'aire lliure. Podràs gaudir d'una piscina a la terrassa superior. Horari de la piscina: 07:30-20:00.

Baviera Hotel accepta animals de companyia?

Sí, aquest allotjament admet animals de companyia amb un pes màxim de 5 kg cadascun. Es cobra una taxa de 3 EUR per animal de companyia i per nit. No cal pagar cap taxa en el cas dels animals de servei. Poden aplicar-se restriccions, així que posa't en contacte amb l'allotjament per obtenir més informació.

Quant costa aparcar a Baviera Hotel?

És possible aparcar a prop de manera gratuïta.

A quina hora es fa el registre d'entrada a Baviera Hotel?

Hora d'inici del registre d'entrada: 13:00. Hora de finalització del registre d'entrada: 11:30.

A quina hora es fa el registre de sortida a Baviera Hotel?

Registre de sortida: migdia. És possible fer una sortida tardana per 30 EUR (servei subjecte a disponibilitat).

Baviera Hotel ofereix un servei de connexió amb l'aeroport?

Sí, hi ha un servei de connexió amb l'aeroport.

On es troba Baviera Hotel?

Aquest hotel amb spa a Capdepera es troba al centre de la ciutat i a menys de 10 min a peu de les atraccions següents: Platja de Son Moll i Port de Cala Ratjada. Cala Gat i Cala Agulla també són a menys de 2 km.