Maison Lutetia R

Classificació de l’allotjament: 3

Selecciona les dates per veure els preus

Opinions

9,2 sobre 10,
Fantàstic

Serveis populars

  • Wifi gratuïta
  • Aire condicionat
  • Esmorzar disponible
  • Bar
  • Bugaderia
  • Servei d'habitacions
El preu actual és de 116 €
taxes i impostos inclosos
30 d’ag. - 31 d’ag.

Opcions d’habitació

Filtres disponibles per a les habitacions
Es mostren 4 de 4 habitacions

Habitació doble superior

8,8 sobre 10
Excel·lent
(6 opinions)
  • 18 metres quadrats
  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 2
  • 1 llit doble
  • Wifi gratuïta

Habitació doble o amb dos llits individuals (Elegance)

9,2 sobre 10
Fantàstic
(5 opinions)
  • 24 metres quadrats
  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 2
  • 1 llit doble O BÉ 2 llits individuals
  • Wifi gratuïta

Habitació triple

  • 24 metres quadrats
  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 3
  • 3 llits individuals
  • Wifi gratuïta

Suite júnior

  • 27 metres quadrats
  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 2
  • 1 llit doble
  • Wifi gratuïta

També et pot agradar

Mod logo
Inicia la sessió per veure els descomptes i els avantatges aplicables. Com més aventures, més recompenses!

Informació sobre el barri

Maison Lutetia R és a Kable, a prop d'una estació de metro a Estrasburg. Catedral de Estrasburg i Casa Egípcia són alguns dels punts d'interès de la regió; també et pots apropar a atractius turístics com ara Jardins Botànics i Observatori de Estrasburg. També val la pena visitar Museu Zoològic d'Estrasburg i Pista de Gel Iceberg. Consultar la guia de viatge a Estrasburg
Mapa
2bis, rue du Général Rapp, Strasbourg, Bas-Rhin, 67000

Què hi ha als voltants

  • Un carrer europeu antic de nit, amb edificis il·luminats i una imponent agulla de catedral.
    Mercat de Nadal de Estrasburg
    8 minuts a peu - 0.7 km
  • Una catedral amb una torre alta i finestres il·luminades de nit.
    Catedral de Estrasburg
    12 minuts a peu - 1.1 km
  • Espai interior ampli amb un sostre de vidre elevat, un rellotge i un edifici d'arquitectura clàssica.
    Plaça de l'Estació d'Estrasburg
    17 minuts a peu - 1.5 km
  • Plaça Kléber
    11 minuts a peu - 1.0 km
  • Centre de Convencions de Estrasburg
    15 minuts a peu - 1.3 km

Com moure’s per la zona

  • Estació de metro i de tren d'Estrasburg: 19 min a peu
  • Parada de tramvia de Parc du Contades: 6 min a peu
  • Estrasburg (SXB-Aeroport Internacional d'Estrasburg): a 23 min en cotxe

Restaurants

  • Flam's
    12 minuts a peu
  • Léonor
    8 minuts a peu
  • Mokxa
    10 minuts a peu
  • Cafés Reck
    11 minuts a peu
  • Le Link at Sofitel Strasbourg

Sobre aquest allotjament

Maison Lutetia R

  • Hotel a prop de Mercat de Nadal de Estrasburg
  • Catedral de Estrasburg i Plaça de l'Estació d'Estrasburg se situen a prop d'on és Maison Lutetia R, que ofereix una terrassa, serveis de tintoreria o bugaderia i un bar. Els clients poden connectar-se a la wifi gratuïta a l'habitació.
  • També trobaràs avantatges com ara els següents:
    • Esmorzar continental (de pagament), registre de sortida exprés i premsa gratuïta al vestíbul
    • Assistència turística i per a la compra d'entrades, allotjament lliure de fum i televisió al vestíbul
    • Magatzem d'equipatge, caixa forta a la recepció i servei de recepció obert les 24 hores
  • Característiques de l'habitació
  • A Maison Lutetia R, totes les habitacions presenten detalls com ara servei d'habitacions les 24 hores i aire condicionat. També s'inclouen serveis i instal·lacions com wifi gratuïta i caixes fortes.
  • Entre les comoditats extres, s'inclou el següent:
    • Articles de tocador gratuïts i assecadors de cabells
    • Televisors LED amb canals per cable
    • Bullidores elèctriques, servei de neteja diari i escriptoris

Allotjaments similars

Serveis de l’allotjament

Internet

  • Disponible a totes les habitacions: wifi gratuïta
  • Disponible en algunes zones comunes: wifi gratuïta

Aparcament i opcions de transport

  • Aparcament no disponible a les instal·lacions

Menjar i beguda

  • Esmorzar continental de pagament disponible cada dia de 06:30 a 10:00: 14 EUR per adult i 10 EUR per nen
  • Bar o cafeteria
  • Un bar

Activitats

  • Televisor en espais comuns

Per a famílies

  • Bar o cafeteria
  • Habitacions insonoritzades

Comoditats

  • Caixa forta a la recepció
  • Magatzem d'equipatge
  • Premsa gratuïta al vestíbul
  • Servei de recepció obert les 24 hores

Serveis per als clients

  • Assistència turística o per a la compra d'entrades
  • Atenció multilingüe
  • Servei de bugaderia i rentatge en sec
  • Servei de neteja (diari)

Exterior

  • Terrassa

Accessibilitat

  • Ascensor

Més serveis

  • 1 edifici
  • 7 plantes
  • No es permet fumar

Serveis de l’habitació

Dormitori

  • Cortines opaques

Bany

  • Articles de tocador gratuïts
  • Assecador de cabells
  • Tovalloles

Entreteniment

  • Televisor LED amb canals digitals

Menjar i beguda

  • Ampolla d'aigua gratuïta
  • Bullidora elèctrica
  • Servei d'habitacions 24 hores

Altres

  • Aire condicionat
  • Caixa forta
  • Escriptori
  • Habitacions insonoritzades
  • Telèfon

Polítiques

Entrada

Hora d'inici del registre d'entrada: 14:00. Hora de finalització del registre d'entrada: 00:00.
Edat mínima per fer el registre d'entrada: 18 anys.

Sortida

Hora límit per al registre de sortida: 11:00.
Registre de sortida exprés disponible

Instruccions especials d’entrada

El personal de recepció esperarà els clients a l'allotjament
La informació proporcionada per l'allotjament pot estar traduïda mitjançant eines de traducció automatitzada

Mètodes d’accés

Personal de recepció

Animals de companyia

No s'admeten animals de companyia.

Nens i llits addicionals

En aquest allotjament s'admeten nens
Els nens de fins a 3 anys poden allotjar-se de franc sempre que no es necessitin llits addicionals.
Hi ha llits addicionals disponibles per un càrrec addicional de 12.0 EUR per nit

Formes de pagament de l’allotjament

Informació important

Taxes

Els següents càrrecs es paguen a l'allotjament i poden incloure els impostos aplicables:

  • Taxa municipal: 1.87 EUR per persona i per nit. Aquesta taxa no s'aplica als menors de 18 anys.

Hem inclòs tots els càrrecs que ens ha proporcionat l'allotjament.

Extres opcionals

  • Càrrec per l'esmorzar continental: 14 EUR per adult i 10 EUR per nen (preu aproximat).
  • Càrrec pel llit addicional: 12.0 EUR per nit.

És possible que la llista anterior no sigui exhaustiva o que els impostos no hi estiguin inclosos. Els imports poden variar.

Informació indispensable

Aquest allotjament està gestionat per un amfitrió professional, de manera que el seu oferiment va lligat a la seva professió, empresa o activitat comercial.
En funció de la política de l'allotjament, pot aplicar-se un recàrrec per persona addicional.
En fer el registre d'entrada, és possible que calgui presentar un document d'identitat oficial amb fotografia i una targeta de crèdit o dèbit, o bé abonar un dipòsit en efectiu, per cobrir qualsevol despesa imprevista.
Les sol·licituds especials no es poden garantir i estan subjectes a disponibilitat en arribar; poden aplicar-se recàrrecs.
Aquest allotjament accepta targetes de crèdit i efectiu.
Aquest allotjament disposa d'elements de seguretat com ara un extintor
Si cancel·les la teva reserva, estaràs subjecte a la política de cancel·lació de l’amfitrió. D’acord amb la normativa de la UE relacionada amb els drets dels consumidors, els serveis de reserva d’allotjament no estan subjectes al dret de desistiment.

Informació addicional

D'acord amb la normativa del país, aquest allotjament no accepta pagaments en efectiu d'imports superiors a 1000 EUR; per a més informació, contacta amb l'allotjament mitjançant la informació que trobaràs a la confirmació de la reserva
Cal reservar els serveis de massatge amb antelació; abans d'arribar, contacta amb l'allotjament mitjançant la informació que trobaràs a la confirmació de la reserva

Classificació de l’allotjament

Aquest allotjament ha rebut la classificació per estrelles oficial de ATOUT France, l'agència de desenvolupament turístic de França.

Preguntes freqüents

Maison Lutetia R accepta animals de companyia?

No, no es permeten animals de companyia a l'allotjament.

Quant costa allotjar-se a Maison Lutetia R?

Amb data 28 d’ag. de 2026, els preus que s’han trobat per a una estada d’una nit per a dos adults a Maison Lutetia R el dia 30 d’ag. de 2026 són d'almenys 116 €, amb taxes i impostos inclosos. Aquest import es basa en el preu per nit més baix que s’ha trobat en les últimes 24 hores per a estades durant els propers 30 dies. Els preus poden canviar. Tria les dates que vulguis per veure preus més precisos.

Quant costa aparcar a Maison Lutetia R?

Maison Lutetia R no disposa d'aparcament.

A quina hora es fa el registre d'entrada a Maison Lutetia R?

Hora d'inici del registre d'entrada: 14:00. Hora de finalització del registre d'entrada: 00:00.

A quina hora es fa el registre de sortida a Maison Lutetia R?

Registre de sortida: 11:00.

On es troba Maison Lutetia R?

Aquest hotel es troba a Kable i a menys de 10 min a peu de les atraccions següents: Casa Egípcia i Mercat de Nadal de Estrasburg. Catedral de Estrasburg i Plaça de l'Estació d'Estrasburg també són a menys de 2 km. Parada de tramvia de Parc du Contades és a 6 min a peu i Estació de tramvia de Republique, a 7 min.

Puc cancel·lar de manera gratuïta la meva reserva i obtenir un reembossament complet?

Sí, aquest allotjament ofereix cancel·lació gratuïta en una selecció de tarifes d'habitació per proporcionar més flexibilitat. Consulta la política de cancel·lació aplicable al nostre lloc web per obtenir més informació sobre les exclusions o els requisits necessaris.