Royal Suite Trinità dei Monti

Selecciona les dates per veure els preus

De luxe
Allotjament de 1.401298464324817E-45 estrelles
9,4

Excepcional

Escapada elegant per sobre del paisatge urbà

Situat a mig camí de la Escalinata d'Espanya, aquest refugi serè ofereix habitacions bellament decorades amb impressionants vistes. Relaxeu-vos a la terrassa del terrat amb un còctel, gaudint del vibrant paisatge urbà que hi ha a sota.

Serveis populars

  • Wifi gratuïta
  • Aire condicionat
  • Esmorzar disponible
  • Bar
  • Bugaderia
  • Servei d'habitacions
El preu actual és de 194 €
taxes i impostos inclosos
6 d’ag. - 7 d’ag.

Opcions d’habitació

Habitació doble Deluxe

10,0 sobre 10
Excepcional
(2 opinions)
  • 16 metres quadrats
  • Capacitat per a 3
  • 1 llit doble
  • Wifi gratuïta

Suite júnior, balcó, vistes a la ciutat

  • 18 metres quadrats
  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 3
  • 1 llit doble
  • Wifi gratuïta

Habitació doble Deluxe, balcó, vistes a la ciutat

9,4 sobre 10
Excepcional
(3 opinions)
  • 17 metres quadrats
  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 3
  • 1 llit doble
  • Wifi gratuïta

Suite júnior, vistes a la ciutat

9,6 sobre 10
Excepcional
(9 opinions)
  • Vista a la ciutat
  • 18 metres quadrats
  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 2
  • 1 llit doble
  • Wifi gratuïta

Suite, vistes a la ciutat

10,0 sobre 10
Excepcional
(1 opinió)
  • 25 metres quadrats
  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 3
  • 1 llit de matrimoni gran
  • Wifi gratuïta

Habitació

  • Capacitat per a 10
  • Wifi gratuïta

Habitació

  • 16 metres quadrats
  • Capacitat per a 3
  • 1 llit doble
  • Wifi gratuïta

Habitació

  • Capacitat per a 4
  • Wifi gratuïta

També et pot agradar

Mod logo
Inicia la sessió per veure els descomptes i els avantatges aplicables. Com més aventures, més recompenses!

Informació sobre el barri

Royal Suite Trinità dei Monti és a Roma, al centre. Museus Vaticans i Castell Sant'Angelo són visites imprescindibles per als aficionats a la cultura: afegeix-les al teu itinerari juntament amb Escales Espanyoles i Fontana di Trevi. Et ve de gust gaudir d'un esdeveniment o d'un partit? Consulta l'oferta d'actes que se celebren a Foro Italico o a Stadio Olimpico. Consultar la guia de viatge a Roma
Mapa
Scalinata di Trinità dei Monti n. 10, Rome, RM, 00187

Què hi ha als voltants

  • Una imponent escala que condueix a una església històrica amb dues torres de campanars, envoltada d'arquitectura europea clàssica.
    Plaça d'Espanya
    1 minuts a peu - 0.0 km
  • Església històrica amb dues torres campanars i un obelisc central, envoltada d'una multitud de persones als escalons.
    Escales Espanyoles
    1 minuts a peu - 0.1 km
  • Un Porsche blanc estacionat en un carrer empedrat flanquejat per edificis històrics i botigues.
    Via Condotti
    1 minuts a peu - 0.1 km
  • Casa Keats-Shelley
    1 minuts a peu - 0.0 km
  • Fontana della Barcaccia
    1 minuts a peu - 0.1 km

Com moure’s per la zona

  • Estació de Roma Piazzale Flaminio: 14 min a peu
  • Estació de Spagna: 1 min a peu
  • Roma (FCO-Aeroport de Roma-Fiumicino-Leonardo da Vinci): a 52 min en cotxe

Restaurants

  • McDonald's
    3 minuts a peu
  • Babington's Tea Room
    1 minuts a peu
  • Pompi
    3 minuts a peu
  • Mariotti
    2 minuts a peu
  • Mignanelli24 Ristorante wine-bar
    3 minuts a peu

Sobre aquest allotjament

Royal Suite Trinità dei Monti

  • Allotjament de luxe a prop de Escales Espanyoles
  • Royal Suite Trinità dei Monti, amb Plaça d'Espanya i Via Veneto a poca distància a peu, ofereix una terrassa, un jardí i serveis de tintoreria o bugaderia. Hi ha wifi gratuïta a l'habitació i un bar disponibles per a tots els clients.
  • També gaudiràs dels avantatges següents durant la teva estada:
    • Esmorzar preparat al moment (de pagament), servei de connexió d'anada i tornada amb l'aeroport (de pagament) i registre de sortida exprés
    • Assistència turística i per a la compra d'entrades, caixa forta a la recepció i jardí vertical
    • Servei de recepció obert les 24 hores, allotjament lliure de fum i premsa al vestíbul
    • Als comentaris dels clients es diuen meravelles de l'amabilitat del personal
  • Característiques de l'habitació
  • A Royal Suite Trinità dei Monti, totes les habitacions tenen detalls com ara roba de llit d'alta qualitat i aire condicionat. Així mateix, s'inclouen serveis i instal·lacions com wifi gratuïta i caixes fortes.
  • Entre les comoditats addicionals, s'inclou el següent:
    • Bombetes LED i productes de neteja respectuosos amb el medi ambient
    • Banys que ofereixen articles de tocador respectuosos amb el medi ambient i bidets
    • Televisors de pantalla plana de 42 polzades amb canals digitals
    • Bullidores elèctriques, servei de neteja diari i escriptoris

Allotjaments similars

Serveis de l’allotjament

Internet

  • Disponible a totes les habitacions: wifi gratuïta
  • Disponible en algunes zones comunes: wifi gratuïta

Aparcament i opcions de transport

  • Aparcament no disponible a les instal·lacions
  • Servei de transport a l'aeroport (anada i tornada) obert les 24 hores amb sol·licitud prèvia per un recàrrec

Menjar i beguda

  • Esmorzar a la carta de pagament disponible cada dia de 07:30 a 10:30: 20 EUR per persona
  • Bar o cafeteria
  • Un bar

Per a famílies

  • Bar o cafeteria
  • Bugaderia
  • Habitacions insonoritzades

Comoditats

  • Bugaderia
  • Caixa forta a la recepció
  • Magatzem d'equipatge
  • Premsa al vestíbul
  • Servei de recepció obert les 24 hores

Serveis per als clients

  • Assistència turística o per a la compra d'entrades
  • Porter o grum
  • Servei de bugaderia i rentatge en sec
  • Servei de neteja (diari)
  • Serveis de consergeria

Exterior

  • Jardí
  • Terrassa

Accessibilitat

  • Ascensor

Més serveis

  • Finestres de doble vidre
  • Jardí vertical
  • Mosquiteres
  • No es permet fumar
  • S'utilitzen alguns llums LED
  • Visites i activitats organitzades i de propietat local

Serveis de l’habitació

Dormitori

  • Roba de llit d'alta qualitat

Bany

  • Articles de tocador gratuïts
  • Assecador de cabells
  • Bany privat
  • Banyera o dutxa
  • Barnussos
  • Bidet
  • Sabatilles
  • Tovalloles

Entreteniment

  • Televisor de pantalla plana de 42 polzades amb canals digitals

Menjar i beguda

  • Bullidora elèctrica
  • Cafetera i tetera
  • Minibar
  • Servei d'habitacions limitat

Altres

  • Aire condicionat (control de la temperatura)
  • Articles de tocador ecològics
  • Caixa forta
  • Dutxes amb ús eficient de l'aigua
  • Escriptori
  • Habitacions insonoritzades
  • Il·luminació LED
  • Lavabos amb ús eficient de l'aigua
  • Premsa gratuïta cada dia
  • Productes de neteja ecològics

Polítiques

Entrada

Hora d'inici del registre d'entrada: 14:00. Hora de finalització del registre d'entrada: en qualsevol moment.
L'entrada abans de l'horari establert està subjecta a disponibilitat.
Edat mínima per fer el registre d'entrada: 18 anys.

Sortida

Hora límit per al registre de sortida: 11:00.
Registre de sortida sense contacte
Registre de sortida exprés disponible

Instruccions especials d’entrada

Aquest allotjament ofereix un servei de trasllat des de l'aeroport (poden aplicar-se recàrrecs); els clients han de facilitar els detalls de l'arribada a l'allotjament abans del viatge mitjançant la informació que trobaran a la confirmació de la reserva
El personal de recepció esperarà els clients a l'allotjament
La informació proporcionada per l'allotjament pot estar traduïda mitjançant eines de traducció automatitzada

Mètodes d’accés

Personal de recepció

Animals de companyia

No s'admeten animals de companyia.

Nens i llits addicionals

En aquest allotjament s'admeten nens
Els nens de fins a 3 anys poden allotjar-se de franc sempre que no es necessitin llits addicionals.
No hi ha bressols disponibles.

Formes de pagament de l’allotjament

Informació important

Taxes

Els següents càrrecs es paguen a l'allotjament i poden incloure els impostos aplicables:

  • Taxa municipal: 7.00 EUR per persona i per nit, fins a 10 nits com a màxim. Aquesta taxa no s'aplica als menors de 10 anys.

Hem inclòs tots els càrrecs que ens ha proporcionat l'allotjament.

Extres opcionals

  • Càrrec per l'esmorzar a la carta: 20 EUR per persona (preu aproximat).
  • Càrrec pel servei de connexió amb l'aeroport: 50 EUR per vehicle només l'anada.

És possible que la llista anterior no sigui exhaustiva o que els impostos no hi estiguin inclosos. Els imports poden variar.

Informació indispensable

Aquest allotjament està gestionat per un amfitrió professional, de manera que el seu oferiment va lligat a la seva professió, empresa o activitat comercial.
En funció de la política de l'allotjament, pot aplicar-se un recàrrec per persona addicional.
En fer el registre d'entrada, és possible que calgui presentar un document d'identitat oficial amb fotografia i una targeta de crèdit o dèbit, o bé abonar un dipòsit en efectiu, per cobrir qualsevol despesa imprevista.
Les sol·licituds especials no es poden garantir i estan subjectes a disponibilitat en arribar; poden aplicar-se recàrrecs.
Aquest allotjament accepta targetes de crèdit; no s'accepten pagaments en efectiu.
Aquest allotjament disposa d'elements de seguretat com ara un extintor, un detector de fum, un sistema de seguretat i barrots de seguretat a les finestres
Aquest allotjament té espais exteriors, com ara balcons, patis i terrasses, que poden no ser adequats per a nens; si tens cap dubte, et recomanem que et posis en contacte amb l'allotjament abans de l'arribada per confirmar que et puguin assignar una habitació adequada
Número de registre de l’allotjament: IT058091B4YV8KNYPQ
Si cancel·les la teva reserva, estaràs subjecte a la política de cancel·lació de l’amfitrió. D’acord amb la normativa de la UE relacionada amb els drets dels consumidors, els serveis de reserva d’allotjament no estan subjectes al dret de desistiment.

Informació addicional

Tots els clients, menors inclosos, han de ser presents en fer l'entrada i mostrar un document d'identitat o un passaport oficial vàlid i amb fotografia
D'acord amb la normativa del país, aquest allotjament no accepta pagaments en efectiu d'imports superiors a 5000 EUR; per a més informació, contacta amb l'allotjament mitjançant la informació que trobaràs a la confirmació de la reserva
Aquest allotjament dona la benvinguda a clients de totes les orientacions sexuals i identitats de gènere (LGBTQ+-friendly)

Preguntes freqüents

Royal Suite Trinità dei Monti accepta animals de companyia?

No, no es permeten animals de companyia a l'allotjament.

Quant costa allotjar-se a Royal Suite Trinità dei Monti?

Amb data 29 de jul. de 2026, els preus que s’han trobat per a una estada d’una nit per a dos adults a Royal Suite Trinità dei Monti el dia 6 d’ag. de 2026 són d'almenys 194 €, amb taxes i impostos inclosos. Aquest import es basa en el preu per nit més baix que s’ha trobat en les últimes 24 hores per a estades durant els propers 30 dies. Els preus poden canviar. Tria les dates que vulguis per veure preus més precisos.

Quant costa aparcar a Royal Suite Trinità dei Monti?

En aquest allotjament no s'ofereix aparcament.

A quina hora es fa el registre d'entrada a Royal Suite Trinità dei Monti?

Hora d'inici del registre d'entrada: 14:00. Hora de finalització del registre d'entrada: en qualsevol moment.

A quina hora es fa el registre de sortida a Royal Suite Trinità dei Monti?

Registre de sortida: 11:00.

Royal Suite Trinità dei Monti ofereix un servei de connexió amb l'aeroport?

Sí, hi ha un servei de connexió amb l'aeroport (cal sol·licitar-lo). S'aplica la taxa següent: 50 EUR per vehicle.

On es troba Royal Suite Trinità dei Monti?

Aquest allotjament de luxe es troba a Centre de la Ciutat de Roma i a molt poca distància de les atraccions següents: Via Condotti, Escales Espanyoles i Plaça d'Espanya. Vila Borghese i Fontana di Trevi també són a menys de 10 min. Estació de Spagna és a 2 min a peu i Estació de metro de Barberini, a 8 min.

Puc cancel·lar de manera gratuïta la meva reserva i obtenir un reembossament complet?

Sí, aquest allotjament ofereix cancel·lació gratuïta en una selecció de tarifes d'habitació per proporcionar més flexibilitat. Consulta la política de cancel·lació aplicable al nostre lloc web per obtenir més informació sobre les exclusions o els requisits necessaris.

Opinions

Opinions: Royal Suite Trinità dei Monti

9,4

Magnífic

9,6

Neteja

10

Ubicació

9,6

Personal i servei

9,2

Estat de l’allotjament i instal·lacions
Puntuació 10: Excel·lent. 175 de 224 opinions
Puntuació 8: Bo. 27 de 224 opinions
Puntuació 6: Acceptable. 15 de 224 opinions
Puntuació 4: Deficient. 4 de 224 opinions
Puntuació 2: Horrible. 3 de 224 opinions

Opinions

Verificada

10/10, Excel·lent

Vandale A

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
The rooms could be updated and the TV's should have better reception for English channels.
Estada de 3 nits (juny 2026)
Verificada

10/10, Excel·lent

jason a

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Great, clean location and very helpful staff. Will stay here again.
Estada d’1 nit (febr. 2026)
Verificada

10/10, Excel·lent

vincenzo

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Great hotel , amazing location
Estada d’1 nit (jul. 2025)
Verificada

10/10, Excel·lent

Jessica

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Location can’t be beat. Building is literally on the Spanish steps. Friendly staff. Enjoyed our stay.
Estada de 2 nits (febr. 2026)
Verificada

10/10, Excel·lent

Gary

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Location ..Location… This hotel is all about where it is !! Staff very attentive and helpful Our room which was the Suite..had its own balcony and was quite roomy. It’s the 2nd time I have stayed here …won’t be the last .. GW.
Estada de 4 nits (març 2026)
Verificada

10/10, Excel·lent

Martin

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, estat de l’allotjament i instal·lacions, comoditat de l’habitació
Lovely hotel in a perfect location 5☆
Estada de 3 nits (juny 2025)
Verificada

10/10, Excel·lent

Paul

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, estat de l’allotjament i instal·lacions, comoditat de l’habitació

Great hotel in a fantastic location.

Great hotel in a fantastic location.
Estada d’1 nit (ag. 2024)
Verificada

10/10, Excel·lent

Mario

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i estat de l’allotjament i instal·lacions
Beautiful hotel excellent location just right on the piazza di spagna amazingly good staff especially Angela and the other girl at the night shift and the porter !!!! Angela is so helpful very professional indeed
Having coffee by the Spanish steps amazing
View from room
Nice and beautiful room
Estada d’1 nit (març 2026)
Verificada

10/10, Excel·lent

Andrew

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Great location Lovely staff
Estada de 2 nits (maig 2024)
Verificada

10/10, Excel·lent

Margie

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Love this place, right on the Spanish steps..great views and ppl watching. Very clean and very comfortable beds.
Estada de 2 nits (set. 2025)
Verificada

8/10, Bé

Viatger verificat

Què li ha agradat: Personal i servei, estat de l’allotjament i instal·lacions

John

Amazing location and easy to go around the area.
Estada d’1 nit (set. 2024)
Verificada

10/10, Excel·lent

Susanna

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Wonderful hotel located in the perfect spot! Rooms were clean and spacious. I had read some mixed reviews but so glad I went with my instincts and booked it because it did not disappoint!
Room entry way.
Room - should have taken pic before settling in but you get the idea.
Beautiful bathroom and ours had a jacuzzi tub ad well which was quite the treat!
The BEST part… our view.
Estada de 4 nits (oct. 2025)
Verificada

10/10, Excel·lent

Charles H Stadler

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i estat de l’allotjament i instal·lacions
It was absolutely beautiful the perfect place place to stay didn’t want to leave
Estada de 3 nits (juny 2023)
Verificada

8/10, Bé

Mirella

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i estat de l’allotjament i instal·lacions
Nice hotel.
Estada de 2 nits (oct. 2023)
Verificada

10/10, Excel·lent

Alberico

Què li ha agradat: Personal i servei, comoditats i estat de l’allotjament i instal·lacions
Very good quality and amazing location
Estada de 2 nits (ag. 2023)
Verificada

10/10, Excel·lent

Fred

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Amazing location, wonderful staff. Lovely room!!!!
Estada d’1 nit (set. 2025)
Verificada

10/10, Excel·lent

Angela

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Extraordinary hotel! The location is perfect, the staff is so attentive and friendly, and I will absolutely be staying here again!
Estada de 2 nits (abr. 2024)
Verificada

10/10, Excel·lent

karmela

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i comoditats
older hotel but in excellent location, nice safe
Estada de 2 nits (jul. 2024)
Verificada

10/10, Excel·lent

day

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
早朝のスペイン階段を楽しめた。
Estada d’1 nit (jul. 2025)
Verificada

10/10, Excel·lent

Brian

Què li ha agradat: Neteja, comoditats i estat de l’allotjament i instal·lacions
Great location, literally on Spanish Steps
Estada d’1 nit (maig 2025)
Verificada

6/10, Acceptable

Denice

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i comoditats
The room was beautiful, the staff was fantastic. The only issue was the room was too warm.
Estada d’1 nit (oct. 2025)
Verificada

10/10, Excel·lent

Paul

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, estat de l’allotjament i instal·lacions, comoditat de l’habitació
So charming when you walk into the room!
Estada d’1 nit (oct. 2025)
Verificada

10/10, Excel·lent

Stephanie

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i estat de l’allotjament i instal·lacions
Fabulous boutique hotel. They even helped us to the taxi station with our luggage. Perfect location, room and service.
Estada de 2 nits (nov. 2024)
Verificada

10/10, Excel·lent

Agapito Pete

Què li ha agradat: Neteja, comoditats i estat de l’allotjament i instal·lacions
Easy access to Spanish Steps. Wonderful front desk staff.
VIEW FROM ROOM
Estada de 2 nits (juny 2025)
Verificada

10/10, Excel·lent

vincenzo

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Five Stars
Estada d’1 nit (ag. 2025)