Hotel Argento

Classificació de l’allotjament: 3.5

Selecciona les dates per veure els preus

Opinions

8,6 sobre 10,
Excel·lent
El preu actual és de 80 €
taxes i impostos inclosos
17 de nov. - 18 de nov.

Serveis populars

  • Piscina
  • Spa
  • Aparcament inclòs
  • Wifi gratuïta
  • Restaurant
  • Aire condicionat

Opcions d’habitació

Filtres disponibles per a les habitacions
Es mostren 2 de 2 habitacions

Habitació doble estàndard, 2 llits dobles

9,2 sobre 10
Fantàstic
(5 opinions)
  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 4
  • 2 llits dobles

Habitació estàndard, 1 llit de matrimoni gran

  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 3
  • 1 llit de matrimoni gran

També et pot agradar

Mod logo
Inicia la sessió per veure els descomptes i els avantatges aplicables. Com més aventures, més recompenses!

Informació sobre el barri

Hotel Argento és a Vista Hermosa, a Cuernavaca. A més d'apreciar la bellesa natural de la regió a Parc Nacional El Tepozteco i a Parc Nacional Llacunes de Zempoala, també pots visitar Museu Juan Soriano i Jardí Etnobotànic i Museu de Medicina Tradicional i Herbes, imprescindibles per als aficionats a la cultura. També val la pena visitar Jardins Borda i Ex Hacienda de Temixco Parc Aquàtic. Consultar la guia de viatge a Cuernavaca
Mapa
Rio Mayo 1001, Cuernavaca, MOR, 62290

Què hi ha als voltants

  • Un edifici històric amb un gran arc i una torre alta al fons.
    Catedral de Cuernavaca
    24 minuts en cotxe - 6.0 km
  • AVERANDA
    15 minuts a peu - 1.3 km
  • Centre Comercial Galerias Cuernavaca
    12 minuts en cotxe - 3.4 km
  • Fòrum Cuernavaca
    12 minuts en cotxe - 3.1 km
  • Zona Arqueològica de Teopanzolco
    17 minuts en cotxe - 2.3 km

Com moure’s per la zona

  • Ciutat de Mèxic (MEX-Aeroport Internacional de Ciutat de Mèxic): a 105 min en cotxe

Restaurants

  • Vips
    1 minuts a peu
  • Los Callos De Cortez
    9 minuts a peu
  • Domino's Pizza
    1 minuts a peu
  • Taquería El Morelense
    8 minuts a peu
  • Shiitakeroll
    1 minuts a peu

Sobre aquest allotjament

Hotel Argento

  • Hotel a prop de Catedral de Cuernavaca
  • Una terrassa, un jardí i un parc infantil són només algunes de les comoditats que ofereix Hotel Argento. Regala't un massatge o algun altre servei de l'spa. El restaurant de les instal·lacions, Las Barricas, ofereix esmorzars, esmorzars dinars i sopars. Podràs connectar-te a Internet gràcies a la wifi gratuïta a l'habitació. A més, tindràs serveis de tintoreria o bugaderia i un bar a la teva disposició.
  • Entre els avantatges addicionals, s'inclouen els següents:
    • 2 piscines a l'aire lliure
    • Aparcament sense assistència gratis
    • Esmorzar complet (de pagament), sales de reunions i allotjament lliure de fum
    • Magatzem d'equipatge, billar i sala de banquets
  • Característiques de l'habitació
  • Les 63 habitacions presenten detalls com ara aire condicionat. També s'inclouen serveis i instal·lacions com wifi gratuïta i caixes fortes.
  • Entre les comoditats extres, s'inclou el següent:
    • Banys que inclouen combinacions de dutxa i banyera
    • Televisors intel·ligents de 32 polzades amb canals per cable

Allotjaments similars

Serveis de l’allotjament

Internet

  • Disponible a totes les habitacions: wifi gratuïta
  • Disponible en algunes zones comunes: wifi i Internet per cable gratuïts

Aparcament i opcions de transport

  • Aparcament gratuït sense assistència a les instal·lacions
  • Aparcament sense assistència limitat a les instal·lacions

Menjar i beguda

  • Esmorzar complet de pagament disponible cada dia de 08:00 a migdia: 270 MXN per persona
  • Bar o cafeteria
  • Un bar
  • Un restaurant

Restaurants a les instal·lacions

  • Las Barricas

Activitats

  • 2 piscines a l'aire lliure
  • Gimnàs
  • Parc infantil
  • Taula de billar

Per a famílies

  • 2 piscines a l'aire lliure
  • Bar o cafeteria
  • Bugaderia
  • Parc infantil

Comoditats

  • Bugaderia
  • Caixa forta a la recepció
  • Magatzem d'equipatge
  • Servei de recepció obert les 24 hores

Serveis per als clients

  • Assistència turística o per a la compra d'entrades
  • Servei de bugaderia i rentatge en sec
  • Servei de neteja (diari)

Serveis empresarials

  • Centre de negocis
  • Sales de reunions

Exterior

  • Jardí
  • Terrassa

Spa

  • Massatge
  • Serveis de spa

Accessibilitat

  • Si tens cap sol·licitud relacionada amb necessitats específiques d'accessibilitat, contacta amb l'allotjament mitjançant la informació inclosa a la confirmació de la reserva.
  • Accés en cadira de rodes (pot tenir limitacions)
  • Sense ascensor

Més serveis

  • Mosquiteres
  • No es permet fumar
  • Sala de ball
  • Sala de banquets

Serveis de l’habitació

Dormitori

  • Es proporcionen llençols

Bany

  • Bany privat
  • Combinació de dutxa i banyera
  • Tovalloles

Entreteniment

  • Televisor intel·ligent amb canals per cable de 32 polzades

Menjar i beguda

  • Ampolla d'aigua gratuïta
  • Servei d'habitacions limitat

Altres

  • Aire condicionat
  • Caixa forta
  • Planxa i post de planxar

Polítiques

Entrada

Hora d'inici del registre d'entrada: 15:00. Hora de finalització del registre d'entrada: 00:00.
Edat mínima per fer el registre d'entrada: 18 anys.

Sortida

Hora límit per al registre de sortida: migdia.
Registre de sortida sense contacte

Instruccions especials d’entrada

El personal de recepció esperarà els clients a l'allotjament
Aquest allotjament no permet fer l'entrada fora de l'horari establert
La informació proporcionada per l'allotjament pot estar traduïda mitjançant eines de traducció automatitzada

Mètodes d’accés

Personal de recepció

Animals de companyia

No s'admeten animals de companyia ni de servei.

Nens i llits addicionals

En aquest allotjament s'admeten nens
No hi ha bressols disponibles.

Formes de pagament de l’allotjament

  • American Express
  • Mastercard
  • Visa

Informació important

Extres opcionals

  • Càrrec per l'esmorzar complet: 270 MXN per persona (preu aproximat).

És possible que la llista anterior no sigui exhaustiva o que els impostos no hi estiguin inclosos. Els imports poden variar.

Informació indispensable

Aquest allotjament està gestionat per un amfitrió professional, de manera que el seu oferiment va lligat a la seva professió, empresa o activitat comercial.
En funció de la política de l'allotjament, pot aplicar-se un recàrrec per persona addicional.
En fer el registre d'entrada, és possible que calgui presentar un document d'identitat oficial amb fotografia i una targeta de crèdit o dèbit, o bé abonar un dipòsit en efectiu, per cobrir qualsevol despesa imprevista.
Les sol·licituds especials no es poden garantir i estan subjectes a disponibilitat en arribar; poden aplicar-se recàrrecs.
Aquest allotjament accepta targetes de crèdit; no s'accepten pagaments en efectiu.
Es poden fer transaccions sense efectiu.
Aquest allotjament disposa d'elements de seguretat com ara un extintor
Si cancel·les la teva reserva, estaràs subjecte a la política de cancel·lació de l’amfitrió. D’acord amb la normativa de la UE relacionada amb els drets dels consumidors, els serveis de reserva d’allotjament no estan subjectes al dret de desistiment.

Informació addicional

Aquest allotjament no disposa d'ascensors
Cal reservar els tractaments de spa amb antelació; abans d'arribar, contacta amb l'allotjament mitjançant la informació que trobaràs a la confirmació de la reserva
Aquest allotjament no admet animals de companyia ni gossos pigall

Preguntes freqüents

Hotel Argento té piscina?

Sí, aquest allotjament té 2 piscines a l'aire lliure.

Quant costa allotjar-se a Hotel Argento?

Amb data 19 d’oct. de 2026, els preus que s’han trobat per a una estada d’una nit per a dos adults a Hotel Argento el dia 17 de nov. de 2026 són d'almenys 80 €, amb taxes i impostos inclosos. Aquest import es basa en el preu per nit més baix que s’ha trobat en les últimes 24 hores per a estades durant els propers 30 dies. Els preus poden canviar. Tria les dates que vulguis per veure preus més precisos.

Hotel Argento accepta animals de companyia?

No, no es permeten animals de companyia a l'allotjament.

Quant costa aparcar a Hotel Argento?

L'aparcament sense assistència és gratuït en aquest allotjament.

A quina hora es fa el registre d'entrada a Hotel Argento?

Hora d'inici del registre d'entrada: 15:00. Hora de finalització del registre d'entrada: 00:00. No és possible fer el registre d'entrada fora de l'horari establert.

A quina hora es fa el registre de sortida a Hotel Argento?

Registre de sortida: migdia.

On es troba Hotel Argento?

Aquest hotel es troba a Vista Hermosa i a menys de 2 km de les atraccions següents: Centre Comercial Galerias Cuernavaca i Zona Arqueològica de Teopanzolco. Parc Ecològic Chapultepec i AVERANDA també són a menys de 3 km.

Puc cancel·lar de manera gratuïta la meva reserva i obtenir un reembossament complet?

Sí, aquest allotjament ofereix cancel·lació gratuïta en una selecció de tarifes d'habitació per proporcionar més flexibilitat. Consulta la política de cancel·lació aplicable al nostre lloc web per obtenir més informació sobre les exclusions o els requisits necessaris.

Opinions

Opinions: Hotel Argento

8,6

Excel·lent

9,2

Neteja

8,8

Ubicació

9,0

Personal i servei

8,6

Estat de l’allotjament i instal·lacions
Puntuació 10: Excel·lent. 133 de 279 opinions
Puntuació 8: Bo. 100 de 279 opinions
Puntuació 6: Acceptable. 37 de 279 opinions
Puntuació 4: Deficient. 7 de 279 opinions
Puntuació 2: Horrible. 2 de 279 opinions

Opinions

Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Very good location, comfortable, clean and with a great breakfast
Estada d’1 nit (jul. 2026)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Love this place
Estada de 3 nits (juny 2026)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Buena ubicación y servicio, personal muy amable
Estada d’1 nit (juny 2026)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
El cuarto era muy amplio,, y la ventana de material antiruido
Estada d’1 nit (set. 2026)
Opinió verificada

8/10, Bé

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Una muy buena opción para hospedarse, ubicación excelente, personal muy amable y servicios de gran nivel, las habitaciones podrían remodelarse un poco, pero son muy cómodas
Estada de 2 nits (juny 2026)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, estat de l’allotjament i instal·lacions, comoditat de l’habitació
Hotel bien ubicado y agradable
Estada de 2 nits (set. 2025)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Primera vez que visitamos el hotel y nos gustó: limpio, céntrico y con agua tibia en la alberca para los niños. Regresaremos!
Estada d’1 nit (maig 2026)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i comoditats
Habitación muy limpia, personal amable, bien ubicado.
Estada d’1 nit (nov. 2025)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, estat de l’allotjament i instal·lacions, comoditat de l’habitació

Muy recomendable

Muy recomendable, el restaurante y el bufete excelente.
Estada de 3 nits (jul. 2025)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Las isntalaciones muy limpias, el personal es muy amable y el desayuno es EXCELENTE !
Estada de 3 nits (nov. 2025)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, estat de l’allotjament i instal·lacions, comoditat de l’habitació
Increíble, total descanso, acogedor, familiar, excelente atención
Estada de 3 nits (ag. 2025)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, comoditats i estat de l’allotjament i instal·lacions
Muy amable el personal! Lindo el Hotel!
Estada de 4 nits (oct. 2025)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, comoditats i estat de l’allotjament i instal·lacions
Muy buen hotel a un buen precio ante todo la hospitalidad del personal es lo que más destaca de dicho hotel
Estada d’1 nit (jul. 2025)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
El servicio en el desayuno es lento
Estada d’1 nit (juny 2026)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Overall good to stay and pass weekends
Estada de 2 nits (ag. 2025)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, comoditats i estat de l’allotjament i instal·lacions
La verdad el hotel está bastabte limpio, el personal es amable y las habitaciones están muy bien.
Estada d’1 nit (oct. 2025)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, comoditats
El hotel, el servicio del personal es magnífico sin duda volveremos. Viaje familiar
Estada d’1 nit (nov. 2025)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, comoditats i estat de l’allotjament i instal·lacions
Muy buena atención y tiene un excelente buffet.
Estada de 2 nits (jul. 2025)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, comoditats i estat de l’allotjament i instal·lacions
Muy buena opción de fin de semana para descansar en su alberca con agua tibia
Estada d’1 nit (abr. 2024)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i estat de l’allotjament i instal·lacions
La estancia fue tranquila, buen servicio y el Lugar muy agradable
Estada de 2 nits (jul. 2023)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, estat de l’allotjament i instal·lacions, comoditat de l’habitació
En el restaurante se come muy rico.
Estada de 2 nits (oct. 2024)
Opinió verificada

8/10, Bé

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i estat de l’allotjament i instal·lacions
Fuimos a una reunión de grupo familiar, el buffet bueno y las habitaciones muy adecuadas
Estada de 2 nits (oct. 2024)
Opinió verificada

8/10, Bé

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i comoditats
The room was clean.
Estada d’1 nit (gen. 2026)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i estat de l’allotjament i instal·lacions
En general todo bien.
Estada d’1 nit (des. 2025)
Opinió verificada

10/10, Excel·lent

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i estat de l’allotjament i instal·lacions
Todo perfecto
Estada d’1 nit (set. 2025)