Hotel Santa Prisca

Allotjament de 3.0 estrelles

Selecciona les dates per veure els preus

Opinions

8,8 sobre 10,
Excel·lent

Serveis populars

  • Aparcament inclòs
  • Restaurant
  • Esmorzar disponible
  • Bar
  • Servei de neteja
  • Recepció oberta les 24 hores
El preu actual és de 55 €
taxes i impostos inclosos
6 d’ag. - 7 d’ag.

Opcions d’habitació

Habitació estàndard

9,0 sobre 10
Fantàstic
(13 opinions)
  • Vista a la ciutat
  • 16 metres quadrats
  • 1 dormitori
  • Capacitat per a 3
  • 1 llit doble i 1 llit individual
Mod logo
Inicia la sessió per veure els descomptes i els avantatges aplicables. Com més aventures, més recompenses!

Informació sobre el barri

Hotel Santa Prisca es troba a Taxco. A més d'apreciar la bellesa natural de la regió a Parc Nacional Coves de Cacahuamilpa i a Parc Guerrero, també pots visitar Museu Guillermo Spratling i Casa Humboldt, imprescindibles per als aficionats a la cultura. També val la pena visitar Centre Cultural Casa Borda i Zoofari. Consultar la guia de viatge a Taxco
Mapa
Cenaobscuras No. 1, Col. Centro, Taxco, GRO, 40200

Què hi ha als voltants

  • Un poble densament construït en un turó al capvespre, amb carrerons i edificis il·luminats, una església destacada amb dues torres bessones, i un paisatge de muntanyes al fons.
    Catedral de Santa Prisca
    2 minuts a peu - 0.2 km
  • Un carrer empedrat amb cotxes antics i gent passejant.
    Plaça Borda
    2 minuts a peu - 0.2 km
  • Museu Casa Figueroa
    2 minuts a peu - 0.2 km
  • Parc Guerrero
    2 minuts a peu - 0.2 km
  • Museu de la Plata
    2 minuts a peu - 0.2 km

Com moure’s per la zona

  • Ciutat de Mèxic (MEX-Aeroport Internacional de Ciutat de Mèxic): a 173 min en cotxe

Restaurants

  • Los Taquitos No.1
    3 minuts a peu
  • El Adobe
    1 minuts a peu
  • Restaurante La Parroquia
    3 minuts a peu
  • La Concha Nostra
    1 minuts a peu
  • Restaurante Santa Fe
    1 minuts a peu

Sobre aquest allotjament

Hotel Santa Prisca

  • Aspectes destacats de l'allotjament
  • Una terrassa, un jardí i una biblioteca són només algunes de les comoditats que ofereix Hotel Santa Prisca. No perdis la connexió gràcies a la wifi gratuïta a les zones comunes. A més, els clients tenen un bar i un restaurant a la seva disposició.
  • Entre els altres avantatges, s'inclouen els següents:
    • Aparcament sense assistència gratis
    • Servei de recepció obert les 24 hores, caixa forta a la recepció i magatzem d'equipatge
    • Servei de consergeria
  • Característiques de l'habitació
  • A Hotel Santa Prisca, totes les habitacions tenen serveis i instal·lacions com ara caixes fortes.
  • Entre els serveis i les instal·lacions extres, s'inclou el següent:
  • Banys que ofereixen dutxes i articles de tocador gratuïts

Allotjaments similars

Serveis de l’allotjament

Internet

  • Disponible en algunes zones comunes: wifi gratuïta

Aparcament i opcions de transport

  • Restriccions d'alçada a l'aparcament de les instal·lacions
  • Aparcament gratuït sense assistència a les instal·lacions
  • Aparcament sense assistència limitat a les instal·lacions

Menjar i beguda

  • Un bar
  • Un restaurant

Activitats

  • Biblioteca

Comoditats

  • Caixa forta a la recepció
  • Magatzem d'equipatge
  • Servei de recepció obert les 24 hores

Serveis per als clients

  • Servei de neteja (diari)
  • Serveis de consergeria

Exterior

  • Jardí
  • Terrassa

Accessibilitat

  • Sense ascensor

Més serveis

  • Zones designades per a fumadors

Serveis de l’habitació

Bany

  • Articles de tocador gratuïts
  • Bany privat
  • Dutxa
  • Tovalloles

Entreteniment

  • Televisor

Altres

  • Caixa forta

Polítiques

Entrada

Hora d'inici del registre d'entrada: 15:00. Hora de finalització del registre d'entrada: 22:30.
Registre d'entrada sense contacte
Edat mínima per fer el registre d'entrada: 18 anys.

Sortida

Hora límit per al registre de sortida: migdia.
Registre de sortida sense contacte

Instruccions especials d’entrada

El personal de recepció esperarà els clients a l'allotjament
Aquest allotjament no permet fer l'entrada fora de l'horari establert
La informació proporcionada per l'allotjament pot estar traduïda mitjançant eines de traducció automatitzada

Mètodes d’accés

Personal de recepció

Animals de companyia

No s'admeten animals de companyia ni de servei.

Nens i llits addicionals

En aquest allotjament s'admeten nens
No hi ha llits addicionals disponibles
No hi ha bressols disponibles.

Formes de pagament de l’allotjament

Informació important

Informació indispensable

Aquest allotjament està gestionat per un amfitrió professional, de manera que el seu oferiment va lligat a la seva professió, empresa o activitat comercial.
En funció de la política de l'allotjament, pot aplicar-se un recàrrec per persona addicional.
En fer el registre d'entrada, és possible que calgui presentar un document d'identitat oficial amb fotografia i una targeta de crèdit o dèbit, o bé abonar un dipòsit en efectiu, per cobrir qualsevol despesa imprevista.
Les sol·licituds especials no es poden garantir i estan subjectes a disponibilitat en arribar; poden aplicar-se recàrrecs.
Aquest allotjament accepta targetes de crèdit i efectiu.
Si cancel·les la teva reserva, estaràs subjecte a la política de cancel·lació de l’amfitrió. D’acord amb la normativa de la UE relacionada amb els drets dels consumidors, els serveis de reserva d’allotjament no estan subjectes al dret de desistiment.

Informació addicional

Aquest allotjament no disposa d'ascensors
Aquest allotjament no admet animals de companyia ni gossos pigall
A prop de l'allotjament s'estan fent obres, de manera que pot haver-hi sorolls i molèsties
A l'aparcament hi ha restriccions d'alçada

Preguntes freqüents

Hotel Santa Prisca accepta animals de companyia?

No, no es permeten animals de companyia a l'allotjament.

Quant costa allotjar-se a Hotel Santa Prisca?

Amb data 29 de jul. de 2026, els preus que s’han trobat per a una estada d’una nit per a dos adults a Hotel Santa Prisca el dia 6 d’ag. de 2026 són d'almenys 55 €, amb taxes i impostos inclosos. Aquest import es basa en el preu per nit més baix que s’ha trobat en les últimes 24 hores per a estades durant els propers 30 dies. Els preus poden canviar. Tria les dates que vulguis per veure preus més precisos.

Quant costa aparcar a Hotel Santa Prisca?

L'aparcament sense assistència és gratuït en aquest allotjament.

A quina hora es fa el registre d'entrada a Hotel Santa Prisca?

Hora d'inici del registre d'entrada: 15:00. Hora de finalització del registre d'entrada: 22:30. No és possible fer el registre d'entrada fora de l'horari establert.

A quina hora es fa el registre de sortida a Hotel Santa Prisca?

Registre de sortida: migdia.

On es troba Hotel Santa Prisca?

Aquest hotel es troba a Taxco i a molt poca distància de les atraccions següents: Museu Casa Figueroa, Catedral de Santa Prisca i Plaça Borda. Parc Guerrero i Museu de la Plata també són a menys de 5 min.

Puc cancel·lar de manera gratuïta la meva reserva i obtenir un reembossament complet?

Sí, aquest allotjament ofereix cancel·lació gratuïta en una selecció de tarifes d'habitació per proporcionar més flexibilitat. Consulta la política de cancel·lació aplicable al nostre lloc web per obtenir més informació sobre les exclusions o els requisits necessaris.

Opinions

Opinions: Hotel Santa Prisca

8,8

Excel·lent

9,0

Neteja

9,4

Ubicació

9,0

Personal i servei

8,2

Estat de l’allotjament i instal·lacions
Puntuació 10: Excel·lent. 112 de 250 opinions
Puntuació 8: Bo. 108 de 250 opinions
Puntuació 6: Acceptable. 26 de 250 opinions
Puntuació 4: Deficient. 3 de 250 opinions
Puntuació 2: Horrible. 1 de 250 opinions

Opinions

Verificada

10/10, Excel·lent

Cesar Ricardo

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Habitación sencilla, limpia. Fácil de llegarcaminndo a la iglesia principal.
Estada d’1 nit (abr. 2026)
Verificada

10/10, Excel·lent

PEDRO A BEZERRA

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, estat de l’allotjament i instal·lacions, comoditat de l’habitació
Personal atento, habitaciones muy limpias y cómodas, excelente ubicación, cuenta con estacionamiento.
Estada d’1 nit (oct. 2025)
Verificada

10/10, Excel·lent

Brian Andrés

Què li ha agradat: Neteja, comoditats i estat de l’allotjament i instal·lacions
La habitación en buenas condiciones y el personal muy amable
Estada d’1 nit (des. 2025)
Verificada

8/10, Bé

Ruben

Què li ha agradat: Personal i servei, comoditats
Very well located and close to major local attractions
Estada d’1 nit (febr. 2023)
Verificada

10/10, Excel·lent

Karina

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Buen lugar para descansar y pasar unas bonitas vacaciones.
Estada de 3 nits (ag. 2024)
Verificada

10/10, Excel·lent

Shaun

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, estat de l’allotjament i instal·lacions, comoditat de l’habitació

Great choice for Taxco

Lovely classic-style hotel with excellent location and a great rooftop view.
Estada de 3 nits (març 2025)
Verificada

10/10, Excel·lent

Mayra

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i estat de l’allotjament i instal·lacions
Buena estancia
Estada d’1 nit (oct. 2024)
Verificada

8/10, Bé

Francisco Javier

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei
Nice location and enough to rest.
Verificada

8/10, Bé

Elizabeth

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Great location! Walkable to restaurants and shopping areas.
Estada de 2 nits (gen. 2025)
Verificada

10/10, Excel·lent

Rubi

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Parking and location was excellent.
Estada d’1 nit (nov. 2024)
Verificada

8/10, Bé

carlos

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i estat de l’allotjament i instal·lacions
La estamos pasando muy bien
Estada d’1 nit (ag. 2024)
Verificada

10/10, Excel·lent

OKI

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Excelente atención, buen lugar para descansar cerca del centro y de diversos comercios y restaurantes, lo mejor es que cuenta con estacionamiento
Estada de 3 nits (jul. 2023)
Verificada

10/10, Excel·lent

Oscar and Anne

It was humble
Estada d’1 nit (gen. 2026)
Verificada

10/10, Excel·lent

Leticia

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Muy amable el personal ☺️ Sobre todo la señora de limpieza, muy amable y una actitud muy positiva✨
Estada de 2 nits (jul. 2025)
Verificada

8/10, Bé

María Elena

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i comoditat de l’habitació

Volvería de nuevo

Es un hotel muy céntrico y a pesar de que había mucha gente en la plaza y había mucha fiesta, el ruido no llega a la hab a pesar de que teníamos valcón hacia la calle. Volvería a ese hotel!
Estada d’1 nit (des. 2024)
Verificada

10/10, Excel·lent

Martin

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, estat de l’allotjament i instal·lacions, comoditat de l’habitació

Muy conveniente opción de hospedaje en Taxco

Muy céntrico. Tiene estacionamiento y es cómodo
Estada de 3 nits (jul. 2025)
Verificada

8/10, Bé

Fernando

Què li ha agradat: Neteja, comoditats i estat de l’allotjament i instal·lacions
Personal amable area conveniente pero el baño un poco descuidado.
Estada de 3 nits (maig 2025)
Verificada

8/10, Bé

Lilia

Good for families. Easy to walk to the main points.
Estada de 2 nits (set. 2023)
Verificada

8/10, Bé

Amalia Elizabeth

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Hotel en el centro de Taxco, llegas caminando a la plaza principal, a la terminal de autobuses, el lugar a pesar de ser antiguo está en excelentes condiciones y con una buena limpieza, el personal muy amable
Estada d’1 nit (ag. 2024)
Verificada

10/10, Excel·lent

Jessenia

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Cerca del centro, caminable
Estada d’1 nit (febr. 2025)
Verificada

10/10, Excel·lent

Rosa Edith

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i estat de l’allotjament i instal·lacions
Muy bien
Estada d’1 nit (ag. 2024)
Verificada

6/10, Acceptable

Viatger verificat

Scarce hot water.

My friend and I liked the colonial style of the Hotel. I was disappointed to find out there's no restaurant, bar or terrace. The Hotel is in a great location close to a lot of restaurants and stores. Church Santa Prisca is also very close.
Estada de 2 nits (des. 2023)
Verificada

8/10, Bé

OSVALDO CHAVEZ

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei, comoditats, estat de l’allotjament i instal·lacions
Hotel colonial. Antiguo, fundado en 1940 pero muy limpio, buen trato del personal, único en el centro con estacionamiento. Muy recomendable. A unos pasos del centro y de los mejores restaurantes de Taxco; Santa Fe, Doña Calla, eetc.
Estada d’1 nit (ag. 2023)
Verificada

10/10, Excel·lent

Edgar

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i estat de l’allotjament i instal·lacions
Confortable
Estada d’1 nit (ag. 2024)
Verificada

10/10, Excel·lent

Elizabeth

Què li ha agradat: Neteja, personal i servei i estat de l’allotjament i instal·lacions
Te transportas al pasado. Son instalaciones antiguas pero bien conservadas. Personal muy amable. Muchas plantas y flores.... Una atmósfera nostálgica
Estada d’1 nit (nov. 2023)